PROČ TRŽIŠTĚ VZNIKLO
Ceníme si práce malých sedláků, milujeme čerstvé, lokální a kvalitní potraviny. Podporujeme produkci potravin šetrnou k přírodě. Bráníme plýtvání potravinami. Šetříme peníze. Fandíme komunitě.
Projekt Tržiště fandí komunitnímu rozvoji od té nejnižší úrovně, a proto zde umožňujeme prodávat malým producentům potravin i neprofesionálním pěstitelům a chovatelům. A tak jestli jste marně pátrali, kde ve svém okolí, kde koupit domácí vajíčka, med, mléko nebo třeba zeleninu, ode dneška už to bude hračka. Projekt Tržiště totiž znamená čerstvé potraviny na dosah.
PODPORUJEME MALÉ PRODUCENTY POTRAVIN
Z vlastní zkušenosti, z pohledu kupujícího, vím, jak těžké je najít ve svém okolí čerstvé potraviny přímo od pěstitelů či chovatelů. Z toho důvodu mnoho lidí kupuje potraviny především ve velkých supermarketech, i když by ve skutečnosti mnohdy raději dali přednost čerstvým a lokálním produktům od malých výrobců.
Tržiště vzniklo jako snaha podpořit malé sedláky, tak, že jim dáme prostor pro zviditelnění, prodej jejich zboží a přímou komunikaci se zákazníky přes náš chat. Zákazníkům tak usnadníme cestu k lokálním, sezónním, čerstvým a kvalitním výrobkům.
OCEŇUJEME AKTIVITU A SNAHU ZAHRÁDKÁŘŮ A NEPROFESIONÁLNÍCH CHOVATELŮ
Kromě profesionálních pěstitelů a chovatelů, je v republice spousta lidí, která si přivydělává prodejem přebytků ze svých zahrádek, hlavně v sezoně. Určitě už jste také potkali ceduli u cesty, na které se nabízí meruňky z vlastní zahrádky, vejce nebo třeba med. Natrefit na ně je ale spíše šťastná náhoda.
Doufáme, že pomůžeme tento prodej ještě rozšířit a přispějeme tak k omezení plýtvání potravinami. Také už se Vám stalo, že jste vypěstovali, tolik cuket, že jste nevěděli, co s nimi, a tak skončily na kompostu? Na Tržišti můžete své přebytky prodat nebo darovat.
KUPUJÍCÍM ZJEDNODUŠUJEME CESTU KE KVALITNÍM POTRAVINÁM